"Ақмола облысы білім басқармасының Степногорск қаласы бойынша білім бөлімі Ақсу кентінің №1 жалпы орта білім беретін мектебі"КММ
КГУ «Общеобразовательная школа №1 п. Аксу отдела образования по г. Степногорск управления образования Акмолинской области»

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

03.04.2017

   Сынып:

   3

   Пәні:

   Дүниетану

   Сабақтың тақырыбы:

   Өсімдіктер қандай болады?

   Негізгі түйінді идея:

   Өсімдіктердің тіршілік ету ортасы

   Оқу мақсаты:

   Өсімдіктердің әртүрлі тіршілік

ортасына бейімделе алатындығы жайлы түсіну

Табыс

критерийлері

Барлық

оқушылар

Көпшілік оқушылар

Жекелеген оқушылар

   а)

Өсімдіктердің алуан түрлілігін біледі.

   ә)

Өсімдіктердің түрлерін ажыратады

   б)

   в)

   а)

   ә)

   б)

Ылғалсүйгіш және құрғақшылыққа төзімді өсімдіктерді біледі

   в)

   а)

   ә)

   б)

   в) Қызыл

кітапқа енген өсімдіктерді біледі

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма  

Мақсаты

Мұғалім не істейді?

Оқушылар не істейді?

Ресурс тар

 

2 мин

 

Ұйымдастыру кезеңі

Тренинг 

Сабаққа деген қызығушы  лықтарын ояту 

Шеңбер құрамыз

Оқушылар бір- біріне сәттілік тілейді

 

 

 

 

Топқа біріктіру

Сынып қабырғалары на карточкалар  ілінеді

Өсімдіктер кез келген жерде тіршілік етуге бейімделе алады  

Суреттерді дұрыс таңдап алуға ықпал етеді.

Өздеріне  ұнаған карточкалардың  қасына барып тұрады.

Маркерлер, суреттер

5 мин

Үй жұмысын тексеру. Диагностикалық тапсырма

 

А) Өсімдіктердің тірі организм екенін дәлелде

Ә) Өсімдіктің қандай жаңа түрімен таныстыңдар?

Б) Өсімдік туралы бәрін білесіңдер ме?

В) Балдырдың басқа өсімдіктерден айырмашылығы қандай?

Өткен сабақты жаңа сабақпен байланыстыру.

Қадағалайды

Жауап береді Жауап дұрыс болса  қолмен шапалақтап отырады

Плакаттар

 

Формативті  бағалау. Тәтті тарату

 

Оқушыларға өзін- өзі бағалап үйрету

Бағыт береді

 

 

15 мин

 

Негізгі бөлім топқа біріктіріледі, түстер арқылы. 

 

1. Ылғалсүйгіш

2. Жылусүйгіш

3. Суыққа төзімді

4.Құрғақшылыққа  төзімді

5. Жарықсүйгіш

 

Жаңа

тақырыпты ашу

 

Әр балаға тапсырма беру Мәтінді оқу, сурет салу, плакатпен жұмыс

Өсімдіктердің өсуіне қандай жағдайлар керектігін жаз.

Оқушылар мәтінді оқиды, бір біріне түсіндіреді,ке лесі топқа барып

түсіндіреді

Түрлі түсті қарындаш

3 мин

Екі жұлдыз, бір тілек

 

Формативті бағалау

 

Топта орындалған тапсырмаларға әр топ өз ойларын жазады

Бағдар шамның түстері

2 мин

Сергіту сәті

Ауа райы

Көңіл күйлерін көтеру

Бірге орындайды

Жаттығуды жасайды.

 

 

5 мин

Түртіп алу

Дәптермен

Жұмыс

Мәтіннен өсімдік атауларын теріп жазыңдар

 

Дәптерлеріне жазғызады

Оқушылар дәптерден жазғандарын оқиды

Арнайы дәптер

 

5 мин

Шығармашы лық жұмыс

Гербариймен жұмыс

Білімдерін пысықтау

Жұптық жұмыс

Жұмыстарын қорғайды

гербарий

 

5 мин

Сабақты қорыту

Рефлексия

Өздерің білетін

Үйренген 6  айғақты

Көкейлеріңе келген 2 сұрақты стикерлерге жазу

Алған білімдерін қолдана алатындай

Қызыл кітап жайлы түсіндіріп өтеді.

Ойланады, жауаптарын айтады

 

 

 

Шығармашы лық жұмыс

Өсімдік жайлы білімдерін кеңейту.

Тапсырмаларды бөліп беремін

Оқушылар топтасып жұмысты орындайды.

 

 

3 мин

Бағалау.

 

 

Бағалау парақшаларына баға қояды.

Өзара бағалау

 

 

 

Үйге тапсырма

Өсімдіктер қандай болады?

 

 

Күнделікке жазу

83-86 бет

 

Просмотров: 310


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст